אודות

 

 

המלכ"ר, קידום אמ"ת (אמת מארץ תצמח) נוסד בשנת 2006, על ידי חבורת צעירים אוהבי העם והארץ מתוך ההכרה כי פעולת הקמת המדינה לא הסתיימה ומתוך הבנת חשיבותו האסטרטגית של הגליל לעם ישראל.

התנועה פועלת בשני אפיקים מרכזיים: התיישבות וחינוך.

הזרוע ההתיישבותית של התנועה מתמקדת באזור עדיפות לאומית. התנועה ביצעה מחקר עומק בסוגיית המקרקעין, הבעלויות, ותכניות ממשלתיות אופרטיביות וממוקדות עד למיפוי יסודי של חבלי ארץ אלו לטובת קידום ופיתוח המרחבים.

על בסיס מסד הנתונים והניסיון המצטבר גובשה תכנית אב למרחב לב הגליל שתהווה המשך עיבוי ופיתוח של "מפעל המצפים", התכנית מציגה מהלך התיישבותי כולל תוך מתן פתרונות התיישבותיים יצירתיים למרחב הכפרי, העירוני והשטחים הפתוחים, התכנית הינה פרי של עבודת מטה מסודרת ומחקר שטח מעמיק המושתת על מאמץ מתמשך וניסיון מצטבר.

כדי להשלים את המשימה, אנו מאתגרים ומגבשים קבוצות צעירים ומשפחות שיצטרפו ויעברו בפועל לתקוע יתד באזורים אלו.

הזרוע החינוכית עוסקת בהצבת אתגרים חברתיים בפני קבוצות של בני נוער תוך חיזוק תודעה של שליחות ונתינה. תנועת אמ"ת מפעילה אלפי מתנדבים בשנה בעבודה חינוכית חקלאית אצל חקלאים ובאדמות מדינה וקק"ל, עבודה זו מחברת את הדור הצעיר לאדמת הארץ ולמשימה לאומית עכשווית ומייצרת מציאות של נתינה ערבות הדדית ואחריות.

אנו רואים את שני האפיקים הללו כמתנקזים בצורה טבעית לעבודת האדמה ועמל כפיים כעקרון חינוכי. תנועת אמ"ת פועלת נמרצות לחבר את דור העתיד עם העבר. מטרתנו לחנך לערכים באמצעות עבודת האדמה ולחבר את בני הנוער לאדמה באמצעות עבודת אדמה החושפת אותם לתכנים חינוכיים.

הקבוצות המשתתפות במיזמים השונים זה מגיעות פעם כחלק מהטיול השנתי, פעם כחלק מתכנית בר/ בת מצווה, דרך תרבות יום א קדם צבאית או צבאית בפועל ועד משוחררי צבא ושירות לאומי שבאים לעבוד בחקלאות לתקופה של שנת ההכשרה והמשכה הכנה לאקדמיה, לימודים אקדמאיים נדרשים, ליווי ובניית החבורה כקהילת חיים.

"הכשרת האדמה, הכשרת הכלים והכשרת הלבבות" הם הסיפור של העם היהודי בארץ ישראל, מיזמים אלו מאפשרים מפגש מחודש ובלתי אמצעי של הדור הצעיר עם משימה חקלאית-התיישבותית ובהכרח חיבור פנימי ולקיחת אחריות.

אנו מאמינים בחיבור לערכים, לארץ ,למדינה ולאהבת האדמה, דרך עבודתה.

"היה השינוי שאתה רוצה לראות בעולם". (מהטמה גנדי)

הפעלות, סיורי שטח והרצאות