בואו להעמיק שורשים בגליל

>>  הנוער הלאומי

עבודת אדמה בפרויקט : דרך ארץ


בשעת בוקר מוקדמת, רוח קרה מנשבת ועננים כבדים מתמקמים בשמי הארץ... בעזרת מעדרים, מגזמת, מקושים וכפפות עבודה – עדרנו את האדמה, גזמנו ועקרנו שיחי קוצים – פרצנו דרך. כן ! זוהי ציונות !

פקדנו את הישוב בית רימון (הר טורען) בגליל התחתון לעבודת אדמה במסגרת פרויקט "דרך ארץ", הנועד לחבר את הנוער לעבודת האדמה ולחקלאות, לפשטות ולערכים שהיו בעבר ערכי יסוד בחברה הישראלית לצד עזרה לפריצת דרך חדשה ושמירה על קרקע יהודית.

כן, הציונות לא נגמרה וגם לא אהבת הארץ. פרויקט "דרך ארץ" לזכרו של רס"ן דניאל גומז ז"ל מחבר נוער לאהבת הארץ ולמפעל ההתיישבות בגליל .מטרת המיזם היא לחבר קבוצות של ישראלים לעבודת האדמה לחקלאות, לפשטות ולערכים שהיו בעבר ערכי היסוד של החברה הישראלית אבל עם הזמן והשחיקה הלכו והתעמעמו.
פרויקט "דרך ארץ" הוקם ע"ש רס"ן דניאל גומז ז"ל שהיה קצין, טייס ולוחם שנפל במלחמת לבנון השנייה ולזכרו הוקם מיזם מיוחד במינו. דניאל גומז היה חדור באהבת העם והארץ והפרויקט "דרך ארץ" הוא ביטוי לרוח המיוחדת שלו.

עבדנו בשטח של הבוקר מוטי פרץ. למוטי יש עדר פרות על הר טורען, והוא נאבק בשיניים ובציפורניים כדי לשמר אותו, ולשמור על אלפי הדונמים של אדמות מדינה על ההר. ערביי שמונת הכפרים שבסביבה לוטשים עיניים, ועושים כל מה שביכולתם כדי להתיש אותו, ולהשתלט על האדמות. זה נמשך כבר עשרים וחמש שנים.ע ל הר טורען הוקמו שתי היאחזויות, מצפה נטופה ובית רימון. תפקידם היה לשמור על אדמות הלאום, היהודי. מוטי עלה למצפה טורען עם קרון רכבת, בלי חשמל ובלי מים, עם עדר עזים. שנים חווה אינתיפאדה פרטית. חיתוך גדרות, הצתות, ירי בבעלי חיים, ניסיון לרצוח אותו ואת אשתו בנשק קר.

לעמוד הכתבה המקורית לחצו כאן